Kampinė virtuvė. Kai plautuvė numatyta kampe.

(Taigi, pradedam seriją įrašų apie kampinių virtuvių kampą.)

Kiek tenka susidurti su kampinėmis  virtuvėmis, tai dauguma jų yra suplanuos taip, kad kampe yra numatyta plautuvė. Ar tai yra iš tikrųjų gerai? Na, šio klausimu vienareikšmės nuomonės neturiu. Vienose situacijose geriau daryti kampe plautuvę, kitose ne. Bet…

… net tada, kai virtuvės išplanavimas yra kaip ir išspręstas ir yra aišku, kad plautuvė bus kampe, nes ten yra padaryti išvedimai plautuvei, ši istorija dar nesibaigia. Plautuvę kampe galima įrengti keliais būdais.

Pirmas būdas.

Antras būdas.

4

Kuris geresnis? Šiaip vienareikšmiško atsakymo nėra.  Pats patogumas yra slidus dalykas. Kas vienam yra patogu, kitam yra visiškai priešingai – nepatogu, todėl kai projektuoju kažkam interjerą bandau įsigilinti į žmonių įpročius ir suvokti kas jiems yra patogu, tam kad sukurti patogius namus būtent jiems.

Grįžtant prie plautuvės kampe, norėčiau atkreipt dėmesį į kelis dalykus, kurie bus naudingi ir padės apsispręsti:

  • A) Paprastas, visiems gerai žinomas stalviršis kampinėse virtuvėse yra tarpusavyje sujungiamas specialiais profiliais pasitelkus į pagalbą silikoną. Jeigu viskas yra padaryta kokybiškais tokie sujungimai vandens nepraleidžia, bet pats profilis išsikiša ir atsiranda išsikišimas, ant kurio pastatyti kažką yra nepatogu, plius trukdo gaminti maistą itt. Prie šių profilių nuolatos kaupiasi drėgmė, todėl reikia tokius sujungimus sausinti, nes kitaip su laiku stalviršis pradės brinkt. Dėl šios priežasties praktiškesnis yra antrasis variantas, nes reikia tik vieno tokio sujungimo. Bet jeigu stalviršis bus ir dirbtinio akmens, tada šios problemos neliks, ir galima iš esmės rinktis bet kurį.
  • B) Kampinė spintelė, kaip parodyta pirmam variante, dažniausiai yra daroma 90/90 cm. Šiaip ji yra talpi, tik problema, kad ten tikrai puodų nedėsi, o tik šiukšliadėžę ir panašius dalykus. Padarius tokią kampinę spintelę kaip parodyta antrame variante, šalimais dar lieka vietos papildomai spintelei.
  • C) Dar į ką reiktų atkreipti dėmesį, tai į viršutinės spinteles. Dažniausiai jos atkartoja apatines spinteles. Ir bent jau man indų džiovykla tokioje spintelėje kaip parodyta pirmame variante nėra patogi. Taip – talpi, bet bent jau man nelabai patogi.

Apibendrinant:

  • Jeigu darot plautuvę kampe, pagalvokit ne tik apie pačią plautuvę, bet ir apie tai, kaip bus sujungtas stalviršis, ir koks jis bus.
  • Kaip susitvarko erdvė prie plautuvės.
  • Ar virtuvė yra pakankamai didelė, kad būtų galima „užgriozdinti” kampą kampinė spintele?
Skiltyje: Virtuvė. Palik komentarą arba parašyk atsiliepimą savo blog'e („Trackback“).

Tavo komentaras

El.pašto adresas viešai nerodomas. Būtini laukeliai pažymėti žvaigždute.

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>