Kiek natūrali yra Natūrali kosmetika?

cosmeKai Jūs žiūrite į odos priežiūros priemones ir ant etiketės matote užrašą „natūralus“ arba pagamintas su „natūraliais ingredientais“, ką Jūs galvojate? Dauguma žmonių mano, kad produktas yra pagamintas iš visiškai natūralių sudedamųjų dalių, tačiau jie klysta.   Iš tiesų užrašas „natūralus“ neturi jokios reikšmės. Šis žodis gali būti vartojamas apibūdinti sudedamosioms dalims tiek augalinės, tiek cheminės kilmės.

Beje, ar jūs žinojote, kad norint apibūdinti produktą kaip „natūralų“, jame gali būti mažiau nei 1% sudedamųjų dalių iš natūralių šaltinių? Tuo tarpu, tas produktas gali būti 99% sintetinis ir pagamintas iš žaliavinės naftos.

 Yra ir kitų dviprasmių terminų, kuriuos kosmetikos industrija dažnai vartoja. Pavyzdžiui, užrašas „hipoalerginis“ yra dažnai matomas ant losjonų ir drėkinamųjų kremų. Tikroji šio žodžio reikšmė yra ta, kad produktas gali sukelti arba nesukelti alerginės reakcijos.

Gamintojas neprivalo pateikti įrodymų, kad produktas nesukels alergijos.

 O kaip dėl pačių odos priežiūros priemonių etikečių?

cosmev  Kas gali sąžiningai iššifruoti cheminių medžiagų pavadinimus lotynų kalba? Tai buvo vienas iš didžiausių kosmetikos industrijos laimėjimų, kai jie įtikino Europos Parlamentą, kad būtina rašyti sudedamųjų dalių sąrašą ant įpakavimo ar produkto pakuotės. Beje, ingredientų sąrašas turi būti tik graikų arba lotynų kalbomis.

KODĖL?

Tam, kad žmonės negalėtų suprasti reikšmės tam tikrų sudedamųjų dalių!  Dauguma kosmetikos gaminių sudėtyje yra „kvepalų“ (parfum), net jeigu nurodyta, kad produktas bekvapis.

Kvepalai gali būti dedami tam, kad neutralizuotų kitų sudedamųjų dalių kvapą. Deja, kvepalai turi šimtus paslėptų chemikalų, bet gamintojai neprivalo išvardinti sudedamąsias dalis ir žaliavos šaltinį, jie gali tiesiog naudoti bendrinį terminą „kvepalai“. Iš tiesų ingredientai, tokie kaip propileno glikolis (propylene glycol), natrio laurylio (sodium lauryl) ir laureto sulfatai (laureth sulphates), gali būti randami kasdieninio naudojimo produktuose.

Pavyzdžiui, propileno glikolis naudojamas kaip drėkinamasis ingredientas kosmetikoje, plaukų priežiūros priemonėse, dušo želėse ir dezodorantuose, iš tiesų yra pagrindinė sudedamoji medžiaga mašinos aušinimo ir stabdžių skysčiuose.

 Natrio laurylio sulfatas, plačiai naudojamas kaip putojimą užtikrinantis elementas muiluose, šampūnuose, dantų pastose ir beveik visuose higienos produktuose, yra taip pat stiprus valiklis, naudojamas produktuose skirtuose riebalų valymui ir dezinfekavimui.

cocIškyla klausimas, kodėl gamintojai naudoja tokius stiprius chemikalus, kaip kad išvardintieji aukščiau, asmeninio vartojimo higienos priemonėse? Atsakymas yra gana paprastas: jie yra pigūs ir nepaprastai padidina gamintojų pelną.

Ilgas kosmetikos galiojimo laikas padidina kancerogeninės cheminės reakcijos riziką.Negana to, odos priežiūros priemonių gamintojai prideda sintetinių konservantų – parabenų, nes jie prailgina produktų galiojimo laiką. Parabenai dažnai naudojami dezodorantų gamyboje, nepaisant to, kad Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, kad dideli šios cheminės medžiagos kiekiai iššaukia krūties auglių atsiradimą daugeliui moterų.

 Metilo, butilo, propilo ir etilo parabenai neleidžia daugintis mikrobams, tačiau gali sukelti pavojingus bėrimus ir įvairias alergines reakcijas.

Deja, šie konservantai randami net hipoalerginėmis pavadintose odos priežiūros priemonėse.    Taigi, kai kitą kartą rinksitės kokios nors garsios komercinės firmos produktą, žvilgtelėkite į sudedamųjų dalių sąrašą ir nuspręskite ar jis jums tinka?

Tavo komentaras