Moterų genitalijų žalojimas

Delfi rašo:

Pasaulyje egzistuoja keturi moterų apipjaustymo laipsniai, kiekvieno jų metu išpjaunama vis daugiau lytinių organų. K. Mačiulienei teko susidurti su Lietuvoje gyvenančia pabėgėle, kuri buvo atvežta dėl didelių pilvo skausmų. Mergaitei lytiniai organai buvo taip užsiūti, kad medikams vos pavyko rasti skylutę, pro kurią jie nutekino per keletą mėnesių susikaupusį menstruacinį kraują. Kadangi kraujavimas apipjaustymo metu paprastai stabdomas kupranugarių mėšlu, iš mergaitės lytinių organų krito ir pastarasis, sumišęs su žemėmis.

Anot ginekologės, kai moteriai išpjaunamas klitoris, ji netenka galimybės patirti klitorinį orgazmą, kuris tarp moterų vyrauja. Kai paliekama tik mažytė skylutė, kyla kur kas daugiau problemų – atsiranda didelės sąaugos, skausmai, šlapimo nelaikymas ir pan.

„Apipjaustymas – kultūrinio paveldo dalis, nors šalys, kuriose tai vyksta, kategoriškai neigia, kad tai susiję su religija. Blogiausia, kad Europoje moterys nieko neišmano apie tai ir pasiduoda aklai meilei bei anytų spaudimui, nieko nežinodamos apie galimas pasekmes“, – teigė K. Mačiulienė.

Ką manau?

Ką čia ir manyti – daugeliu atveju tradicijos yra tiesiog nekalta nesąmonė ar ritualas, o tokiais atvejais kaip šis – žiaurus nusikaltimas.

Suaugusioms moterims, kurios sutinka būti tokiu būdu sužalotos užuojautos daug nereikšiu, tačiau pasaulyje yra ir keletas šalių, kurios tokias moteris gina nuo prietarų ir giminių spaudimo:

Dvylika industrializuotų šalių yra išleidę įstatymus draudžiančius moterų genitalijų žalojimas (MGŽ) —Australija, Belgija, Kanada, Kipras, Danija, Italija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Ispanija, Švedija, Jungtinė Karalystė ir JAV. Australijoje šešios iš aštuonių valstijų išleido įstatymus prieš MGŽ. JAV federalinė vyriausybė ir 17 valstijų kriminalizavo šią praktiką.

Komentarų: 8

 1. Sejanus on Balandis 26th, 2012

  Daugumai komentatorių delfyje labiausiai užkliuvo, kad tos lietuvės „išduoda savo tradicijas, savo kultūrą“. Reik suprasti, jei apipjaustomos afrikietės, arba jei Lietuvoje būtų toks senas paprotys, tai būtų viskas gerai.

 2. neocermus on Balandis 26th, 2012

  Čia ir idomiausia apie lietuvius :)

 3. Sarkazmas on Balandis 26th, 2012

  Toks moterų žalojimas yra skirtas „daiktui“ kontroliuoti – kad moteris nenorėtų ir negalėtų užsiimti seksu savo nuožiūra, patirdama iš to malonumą. O šovinizmas yra labai glaudžiai susijęs su religija, kurios paskirtis yra valdyti mases. Įdomu tik, kodėl niekas nemato reikalo atsilikusioms šalims pasiūlyti 100 proc. patikimumo gimstamumo kontrolės: porai susilaukus pageidaujamo skaičiaus vaikų (2 ar 3) vyras kastruojamas. Kartu ir lytinių nusikaltimų prevencija būtų.

 4. jooo on Balandis 27th, 2012

  tai visokie multikulturiniai marksistai jau beveik baige sunaikint europos/vakaru civilizacija su visokiomis tolerancijomis.

  dar truputi to tolerst-liberastinio brudo, dar keli desimtmeciai krtikscionybes spardymo ir Lietuvoj ne tik pizes pjaustysis bet ir pagal pilna programa shariata isivesim.

  maladiec, ateistai, pirmyn i sviesu rytoju.

 5. skeptikas on Balandis 27th, 2012

  jooo, keista, kad nepastebėjai, bet mes čia pasisakom tiek prieš krikščionių, tiek prieš musulmonų, tiek prieš bet kieno kito nesąmones. O taip pat pasisakom už žmonių teises, tol kol jie netrukdo kitiems. Tad ne ant to medžio loji.

 6. Blasphemer on Balandis 27th, 2012

  „bet ir pagal pilna programa shariata isivesim.“
  O kuo tamstai,laisvės nekentėjui, nepatinka šariatas?

 7. beast on Balandis 27th, 2012

  Nevykes jooo meginimas cia buvo trollint:D

 8. Sejanus on Balandis 27th, 2012

  net du atsakymai, sakyčiau visai vykęs