Šiaulių durniversitetas

Šiaulių universiteto rektorius nusprendė, kad Lietuvoje aukštojo mokslo rinkoje konkuruoti yra sunku ir nusprendė atrasti sau išskirtinę rinką – žmones ne šviesti, o durninti. Ir pradėjo vykdyti verslo planą:

 1. Pradedam mokyti studentus chiromantijos
 2. Pervadinam universitetą į Šiaulių Durniveristetą
 3. ???
 4. Pelnas!!!
Rimtai
Lietuvos žurnalistai šitą nesąmonę pasigavo tik prieš keletą dienų, o universiteto darbuotojams, dėstytojams ir studentams šita nesąmonė neužkliuvo  nuo tada, kai šitas dalykas buvo pradėtas ten dėstyti 2007-aisis metais! (Tuo įsitikinti galite apsilankę ŠU modulių paieškos sistemoje ir pavadinimo laukelyje įvedę užklausą „Chirologijos pagrindai“).
Nuorodos:
 • Delfi straipsnelis apie chiromantijos mokymą Šiaulių universitete.
 • Šiaulių durniversiteto chriomantijos dalyko aprašymas.

Komentarų: 16

 1. Sync on Balandis 24th, 2012

  na Jau zodziai Šiaulių universitetas viska apie tai pasako

 2. Sejanus on Balandis 24th, 2012

  Vilniaus Universiteto doktorantas prieš kiek laiko Lietryty išspausdino čia plačiai komentuotus kliedesius apie Evoliucijos teoriją. VDU yra visas teologijos fakultetas, o istorijos dekanas ten pasakoja kaip skirtingų tautų muzika įrodo Dievą, ir apskritai dėsto savo paties išsigalvotą Melofolkloristikos kursą (nedaug skiriasi nuo chiromantijos).

  Skirtumai tarp Lietuvos universitetų lygių aišku yra, bet labai jau subtilūs ir neprofesionalui sunkiai pastebimi.

 3. Sejanus on Balandis 24th, 2012

  Dar nepamenu, kuri ten aukštojo mokslo įstaiga buvo pasikvietusi Scott Livey skaityt paskaitą. Žodžiu neginu Šiaulių universiteto, bet nereik apsimetinėti, kad kituose žymiai geriau. Tik kvailystės ne tokios akivaizdžios gal, kaip chiromantijos dėstymas.

 4. Niemand on Balandis 24th, 2012

  Šiaip įdomi info apie įstatymų projektus:
  vakarsocmin pasitarime buvo svarstomas toks Darbo kodekso pakeitimo projektas, pasak klerkų Kubiliaus pažadėtas vyskupų konferencijai. Projektų sistemoje jo dar nėra, bet galiu pacituoti:

  6 straipsnis. 96 straipsnio 1 dalies 1 punkto pakeitimas
  Pakeisti 96 straipsnio 1 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
  ,,1) šio Kodekso 2 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatytais motyvais, išskyrus reikalavimą darbuotojui dėl tikėjimo ar religijos tuo atveju, kai darbuotoją į darbą, susijusį su religine veikla, priima religinė bendruomenė, bendrija ar centras, jų tos pačios religijos tikslams įgyvendinti įsteigti juridiniai asmenys;“.

  12 straipsnis. 129 straipsnio 2 dalies ir 3 dalies 4 ir 5 punkto ir 4 dalies pripažinimas netekusia galios punkto pakeitimas
  1. Pakeisti 129 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
  ,,2. Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių.“
  2. Pakeisti 129 straipsnio 3 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
  ,,4) lytis, seksualinė orientacija, rasė, tautybė, kalba, kilmė, pilietybė ir socialinė padėtis, tikėjimas, santuokinė ir šeiminė padėtis, įsitikinimai ar pažiūros, priklausomybė politinėms partijoms ir visuomeninėms organizacijoms, išskyrus reikalavimą dėl tikėjimo ar religijos darbuotojams, dirbantiems darbus, kurie yra susiję su religine veikla ir yra atliekami religinėse bendruomenėse, bendrijose ar centruose, jų tos pačios religijos tikslams įgyvendinti įsteigtuose juridiniuose asmenyse;“.

 5. skeptrek on Balandis 25th, 2012

  Stok į lietuvišką univėra, jie sakė;
  Ten išmoksi mokslo, jie sakė…

 6. Jonas on Balandis 25th, 2012

  Ko čia stebėtis, kad Šiaulių universitete dėstoma hiromantija. Juk mokyklose beveik privaloma tvarka dėstoma katalikų tikyba. O juk ten tamsybiškumo kiek tik nori. Štai neseniai tele 3 Grinevičiūtė vedė laidą, kurioje kunigas dėstė katalikiškąjį mokymą apie velnią, velnio apsėstuosius, jo išvarymą, žodžiu, sapaliojo apie visokią velniavą, kuria persunktas katalikų tikėjimas. „Tikėjimas į dievą neatskiriamas nuo tikėjimo į velnią“, 0 teigia šiuolaikinis popiežius. TAI ŠTAI KOKIE PRIETARAI GRŪDAMI Į GALVĄ PER TIKYBOS PAMOKAS už mokesčių mokėtojų pinigus. Jau geriau hiromantija, už kurios dėstymą užsimoka patys norintys apasivailinti studentai.Visi ieško durnių , ir tiek.

 7. beast on Balandis 25th, 2012

  Tikybos pamokos mokykloje – geras pavyzdys.
  Bet universitetas – nebe mokykla. Publika ten kitokia, pradedant valdzia, baigiant studentais. Ir net tikslai kiti – ir besimokanciu ir mokinanciu. Nors – pasitaisysiu: galbut tikslai panasus, tiesiog tu kurie daro kazka teisingu tikslu – koncentracija didesne.
  Panasu, kad kaip mokyklu yra gaidisku, taip ir universitetu.
  Ir nors sutinku su Sejanaus pastebejimais, kad kituose universitetuose galima rasti labai kvailu dalyku… Vsigi man noretusi tiketi, kad pagrindiniuose Lietuvos univesitetuose tokios nesamones nepraslystu.

 8. Šešėlis on Balandis 26th, 2012

  Ir šituos burtus dėsto matematikas…

 9. Sejanus on Balandis 26th, 2012

  Fomenko irgi matematikas…

 10. Monika on Balandis 27th, 2012

  O as buvau pasiemusi si LAISVAI pasirenkama dalyka. Man patiko, nors ir netikiu tais burimais. Tiesiog pasirode idomu. Ir bent jau man destoma buvo chirologija, ne chiromantija (gal ir nedidelis, bet skirtumas yra). Pats destytojas savotiskas, bet ne is tu, kurie kliedi. Siaip nusiskundimu neturiu, susipazinau su tam tikra sritimi ir tiek, mano nuomone tai ne ka blogesnis pasirenkamasis dalykas, nei kiti. Jau geriau eisiu i ta chirologija, negu kokias mados studijas :)

 11. Monika on Balandis 27th, 2012

  O kad jis matematikas, tai matesi labai. Kiekviena linija pas ji centimetrais tikslinama turejo but, kampai ismatuoti ir t.t. :D O pinigu uz delnu analizes jis neima, kas norejo, susitardavo laisvu jam laiku susitikt. Ir pats pasisake pries visokias cigones ir taro babutes..Tai neskubeciau jo teist.

 12. skeptikas on Balandis 28th, 2012

  O as buvau pasiemusi si LAISVAI pasirenkama dalyka. Man patiko, nors ir netikiu tais burimais. Tiesiog pasirode idomu. Ir bent jau man destoma buvo chirologija, ne chiromantija (gal ir nedidelis, bet skirtumas yra).

  Nagi nagi… papasakok daugiau apie skirtumus tarp chiromantijos, chirologijos ir būrimo iš delno… :)

  O tai, kad laisvai pasirinkai mokytis kvailystės nieko gero apie tave nepasako.

 13. Šešėlis on Balandis 28th, 2012

  Sejanus:

  „VDU yra visas teologijos fakultetas“

  Norėjau pažymėti, kad Lietuvos universitetai šiuo požiūriu nėra kažkuo ypatingi. Pas mus bent jau nėra „katalikiškų“ universitetų, kaip pvz. Belgijos http://www.uclouvain.be/

 14. Sejanus on Balandis 28th, 2012

  Aš nesuprantu,kas ten rašoma, bet vien žodis „katališkas“ pavadinime dar nedaug tesako apie mokslo kokybę.

 15. Baltuma on Balandis 28th, 2012

  Šešėli, LCC?

 16. Šešėlis on Balandis 29th, 2012

  _bet vien žodis „katališkas“ pavadinime dar nedaug tesako apie mokslo kokybę_

  Na, bet jie teologijos fakultetą irgi turi :) Be to, kiek teko kalbėti su vienu ten dirbančiu, juos dosniai remia bažnyčia.